Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rodzaje pomocy

Życie stwarza nam ogromnie dużo okazji, aby pomagać innym.

Polski Komitet Pomocy Społecznej od 60 lat udziela pomocy dzieciom, młodzieży z rodzin najuboższych, bezdomnym, bezrobotnym, starszym, samotnym, chorym, niepełnosprawnym, rodzinom, które z wielu przyczyn niezdolne są do rozwiązania swych życiowych problemów, a których bardzo trudna sytuacja ekonomiczna zaszeregowała do grupy ludzi znajdujących się w niezmiernie ciężkich warunkach.


Usługi opiekuńcze świadczone są przez jednostki w:

 • Łodzi,
 • Zgierzu,
 • Konstantynowie Łódzkim
 • Andrespolu.
 • Pabianicach

W stołówkach wydawane są ciepłe posiłki w dni robocze, a na dni wolne od pracy osobom bezrobotnym i bezdomnym mającym problemy alkoholowe wydawany jest suchy prowiant.

Adresy:

 • Łódź: ul. Szpitalna 12
 • Łódź: ul. Żeromskiego 54

Celem naszej świetlicy jest zapewnienie dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych opieki oraz pomocy. Świetlica zapewnia posiłek, pomoc w odrabianiu lekcji, pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, a jeżeli jest konieczność także pomoc prawną.

Adres:

Skierniewice, Al. Niepodległości


Pomoc rzeczowa udzielana jest we wszystkich magazynach PKPS.

Adresy:

 • Łódź: ul. Żeromskiego 54
 • Zgierz: ul. Jana Pawła II, 19
 • Konstantynów Łódzki: ul. Sucharskiego 12
 • Skierniewice: Al.  Niepodległości  4

 


Porad prawnych po wcześniejszym umówieniu się udziela mecenas w Zarządzie Okręgowym w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 217/219.